Menu Home

Цукерберг не виправдав жодних надій

Раніше я писав про мій експеримент: https://www.andrii256.info/shorts/wtf-instagram/

Цукерберг плаче

Експеримент остаточно провалився

Це був мій останній експеримент.

В чому суть цього експерименту?
Я шукав спосіб як можна використовувати фейсбук/інстаграм для зміцнення соціальних зв’язків.

Чому провалився?
Бо я не знайшов таких способів

Чому не знайшов?
Бо фейбук не придуманий для зміцнення соціальних зв’язків. Це НЕ соціальна мережа. Це соціальне МЕДІА.
Це site.ua на максималках. Тут можна постити більше видів контенту (події, хештеги, локації, сторізи і т д прикольчики), тут просунутіші фільтри. Але суть всеодно як у будь-якого сайту для особистих блогів.

Так а для чого придуманий фейсбук/instaram?
Для заробляння бабла його інвесторами.
Очевидно, але факт.
Meta – комерційна організація. Люди які тут приймають рішення про який функціонал пиляти (співробітники і власники) замотивовані заробляти гроші. Їм трошки похуй на твої чи мої соціальні зв’язки. Їх турбують прибутки.
І якщо зміцнення тобою соціалних зв’язків не приносить їм більше грошей – їм похуй. Так і живемо 🙂

Можна конкретніше?
Ключова модель заробляння Metoю шекелів – розміщення реклами. Або іншими словами – продаж твоєї уваги. Ти глянув рекламу – Цукербергу капнуло пару центів. І от так кап кап кап.
Цукерберга похуй як його продукт впливає на твоє життя. Цукербергу важливо аби ти дивився побільше реклами і саме в нього.
Власне маємо відповідний результат і відповідний функціонал:
Нескінченна стрічка і кончені алгоритми які спеціально просувають емоційніший контент. І відсутність справді важливого функціоналу.

Ти так говориш ніби тут нема нічого хорошого…
Ні, є.
Фейсбук й інстаграм – це медіа. Тобто майданчики для розміщення інформації. Тут можна постити рекламу, кидати оголошення. Для просування свого бізнесу чи personal brand’у facebook й instagram дуже добре підходять.
Також продукти Meta’и класно підходять як записна книжка контактів.
Також якщо підписатись на правильні організації і людей, то може навіть вийти більш менш притомна стрічка. Наприклад я підписаний на fwdays, itvn, Ліда Фесенко, Демократична Сокира і т д.

Але що заважає користувати facebook для зміцнення соціальних зв’язків?

1. В фейсбуці дуже убога аналітика (як і в інстаграмі чи навіть телеграмі чи взагалі прости господи вайбері). В реальному житті коли я з кимось спілкуюсь – я можу бачити з ким я спілкуюсь, і бачити реакцію кожної людини з ким я спілкуюсь. Причому бачити розгорнуту реакцію.
Тут же це якісь там нещасні лайки і коментарі, та й ті текстом (а текст це ~10% інформації). І то, більшість людей лінуються навіть реакції залишати і коментарі писати.
2. Сегментація, таргет
В реальному житті я можу вибирати кому і що розказувати. Ангеліні і близьким друзям я розказую дуже глибокі деталі мого життя, мої переживання, таємниці. Колегам з роботи, однокурсникам і т д чисто якісь там більш загальні професійні новини з життя. Причому якщо одногрупникам більше новини більше пов’язані із уніком, то колегам про роботу, знайомим із спортзалу про спорт і т д. Більшості ж моїх “друзів” у фейсбук, а точніше просто далеких знайомих, яких 90% усієї моєї аудиторії – їм взагалі нічого розказувати не хочу.
Бо дось так уже вийшло, мій світогляд за останні роки дуже сильно змінився. Майже все що цікаве мені – більшості моїх далеких знайомих або надто складне для розуміння, або нудне, або в більшості випадків взагалі вороже (привіт противникам вакцинації, любителям корупції, прихильникам “какая разніца” і просто істеричкам). Дось вони підписані ще на сотні якщо не тисячі таких Андріїв як я. І якщо кожен буде розказувати їм повно деталей – вони заїбуця за всім слідкувати. Тому “поступив у шарагу”, “закінчив шарагу”, “переїхав в інше місто”, “закінчив воєнку”, “одружився”, “родив дитину” – цілком достатньо.
Але фейсбук не дає можливості розибвати аудиторію. Максимум це “публічно”, “друзі”, “окремі люди”, “лише я”. Тут ти особо не посегментуєш 🙁

——

——

——

І от ключове питання: що з цим робити?

1. Чекати поки створять щось толкове. Рано чи пізно facebook здохне, я в це щиро вірю. Рано чи пізно воно всіх заїбе, прийде якийсь Ілон Маск або Дубілет і зробить все нормально.

2. Просто змінити шкідливу звичку. Чи іншими словами викинути мотлох якщо воно не працює. Чи якщо прям взагалі зрозуміло: перестати активно користуватись фейсбук/instagram.

Що я і збираюсь зробити
Цього разу остаточно

Categories: Коротко із життя Повноцінні публікації

andrii256

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments